ارسال رایگان برای خریدهای بالای 500 هزار تومان

8 ترفند کاربردی برای چیدمان آشپزخانه نقلی

چیدمان آشپزخانه نقلی

چیدمان آشپزخانه نقلی نیاز به یک سری ترفند ها و ایده های کاربردی دارد تا بتوان از حداکثر فضای آن استفاده کرده و زیبایی مورد نظر خود را در آن ایجاد کرد. در این مقاله 8 ترفند کاربردی را ذکر خواهیم کرد که با اجرای آنها می توان فضایی کاربردی و شیک در آشپزخانه های کوچک به وجود آورد.

ایجاد فضاهای نگهدارنده متصل به دیوار برای چیدمان آشپزخانه نقلی

در صورتی که آشپزخانه دارای یک دیوار خالی است جای هیچ نگرانی نیست. زیرا با نصب میله ها و چنگک هایی از پایین به بالا می توان از آن نهایت استفاده را برد. با بهره گیری از این ترفند می توان فضای زیادتری برای نگهداری وسایلی مانند کفگیرها، چاقوها و دستمال های آشپزخانه قابلمه و تابه ها ایجاد کرد. برای این کار سعی کنید از چندین ردیف میله استفاده کنید.

استفاده از کابینت‌های مرتفع در آشپزخانه نقلی

در بسیاری از آشپزخانه ها توجهی به فضاهای نزدیک به سقف نمی شود. این در حالی است که چنین فضایی در چیدمان آشپزخانه نقلی از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است. زیرا با استفاده از آن می توان وسایل بیشتری بدون ایجاد آشفتگی و شلوغی در آشپزخانه جای داد. البته ممکن است دسترسی به این فضا کار سختی باشد، در هر صورت نباید از آن غافل شد و می توان مشکل دسترسی را با چهارپایه رفع کرد. نکته مثبت دیگری که در خصوص بکارگیری کابینت های مرتفع که تا سقف ادامه دارند، بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه است. نصب چنین کابینت هایی باعث ایجاد خطای دید شده در نتیجه آشپزخانه بزرگ تر از حد واقعی به نظر می آید.

نصب قفسه های دیواری در چیدمان آشپزخانه نقلی

نصب قفسه های چندین طبقه بر روی دیوار یکی دیگر از ترفندهای هشت گانه برای چیدمان آشپزخانه نقلی است. اگر فضای کابینت ها برای جای دادن تمام وسایل آشپزخانه کافی نمی باشد، می توان از این راهکار ساده اما کاربردی استفاده کرد. در این صورت دیگر نیازی به چیدن وسایل بر روی همدیگر نیست. برای این منظور قفسه های دیواری را روی بخشی از دیوار آشپزخانه نصب کنید و وسایل آشپزخانه مانند سرویس ادویه جات، تابه ها و قابلمه های خود را بر روی آن قرار دهید. حتی می توان یک طبقه از قفسه را به وسایل تزئینی و دکوری اختصاص داد. به این ترتیب علاوه بر ایجاد فضای مناسب و کافی، دکوراسیونی جذاب و شیک را نیز در آشپزخانه ایجاد خواهید کرد.

قرار دادن جزیره‌ جادار در چیدمان آشپزخانه نقلی

آشپزخانه نقلی

جزیره جادار که بتوان در قسمت زیر آن وسایل را جای داد یکی از کاربردی ترین ترفندها در چیدمان آشپزخانه نقلی است. با این کار می توان از حداقل ترین و محدود ترین فضاها نهایت استفاده را کرد. نکته جالب توجه در خصوص جزیره آن است که هم می توان از قسمت رو و هم بخش زیرین آن استفاده کرد. به این صورت که از بخش روی ان برای جای دادن یک سینک و یک اجاق گاز استفاده کرد. همچنین از بخش زیرین ان برای قرار دادن قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌ها، سرویس چاقوها و ادویه‌جات و حتی سطل آشغال استفاده کرد.

ایجاد فضایی هنری در چیدمان آشپزخانه نقلی

ممکن است ابتدا از پیشنهاد چنین ایده ای اندکی سردرگم شوید و ندانید که منظور از ایجاد فضای هنری برای چیدمان آشپزخانه نقلی چیست. باید گفت که این ایده زمانی می تواند کارساز باشد که هیچ راهی برای بزرگ تر کردن آشپزخانه و جای دادن وسایل بیشتر در آن وجود نداشته باشد. برای اجرایی کردن این ایده منحصر به فرد باید تمام وسایل اضافه را اعم از قابلمه، بشقاب، سرویس های مختلف و غیره از آشپزخانه خارج کرد. سپس بهترین و زیباترین وسایل را در کابینت ها و قفسه ها جای داد. با این کار علاوه بر ایجاد فضای کافی در آشپزخانه می توان نمایی فوق العاده همانند یک اثر هنری به آن بخشید.

استفاده از وسایل مینی‌مالیستی در چیدمان آشپزخانه های کوچک

بهره گیری از وسایل کوچک و مینی مالیستی از دیگر ترفندهای چیدمان آشپزخانه نقلی است. با توجه به وجود انواع وسایل مختلف آشپزخانه در سایز های مختلف و امکان خریداری آنها، اجرا کردن این ایده کار بسیار آسانی خواهد بود. برای این منظور لازم است جزئی ترین وسایل را نیز مورد توجه قرار داد و از آن ها را در اندازه های کوچک و جمع و جور خریداری کرد.

قرار دادن میز و صندلی مناسب در چیدمان آشپزخانه نقلی

بدون شک در آشپزخانه نقلی فضای اندکی جهت رفت و آمد وجود دارد. از این رو بهترین کار استفاده از صندلی های اپن در فضای آشپزخانه است. علاوه بر آن می توان از صندلی های پایه بلند و ظریف در کنار جزیره آشپزخانه نیز استفاده کرد. همچنین اگر قصد دارید در فضای آشپزخانه خود حتما میز ناهارخوری داشته باشید بهتر است گوشه ای از فضای آشپزخانه را به قرار دادن یک میز کوچک با دو صندلی جمع و جور اختصاص دهید.

نصب سینک مسطح در آشپزخانه های کوچک

چیدمان آشپزخانه های کوچک

برای چیدمان آشپزخانه نقلی بهتر است از سینک‌هاي مسطح استفاده شود. استفاده از این نوع سینک باعث می شود تا فضای کار تا حد قابل توجهی گسترش پیدا کند. همچنین به دلیل پنهان بودن لبه های سینک می توان از فضاهای کناری برای قرار دادن ظروف مورد نیاز روزانه، استفاده کرد.

جمع بندی

چیدمان آشپزخانه نقلی به کمک ترفندهای ذکر شده می توان به بهترین شکل ممکن انجام بگیرد. با به کار بستن هر کدام از این ایده ها می توان فضای بیشتری برای قرار دادن وسایل در آشپزخانه ایجاد کرد.

پست قبلی

5 نوع از غذاهای شمالی با بادمجان + طرز تهیه

پست بعدی

تمیز کردن قابلمه استیل سیاه شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید